Odżywianie z prawdziwej żywności jest dobrym zwyczajem

Wielu ludzi uważa, że ​​pojawienie się suplementu multiwitaminowego w celu uzyskania ich składników odżywczych jest równie dobre, jak to, co pochodzi z prawdziwych potraw. Nie zdają sobie sprawy, że lepiej jest uzyskać witaminy i minerały z naturalnych produktów spożywczych i soków. Nasze organizmy wydajniej wykorzystują witaminy i minerały z rzeczywistych potraw. A większość ludzi łatwiej jest wybrać wiele różnych rodzajów żywności, które lubią jeść, zamiast starać się tworzyć głowy lub ogony z całego wyboru dostępnych suplementów witaminowych i mineralnych. A każdy z nas, który połknął multiwitaminę lub dodatek mineralny, może bez wątpienia powiedzieć, że smak pozostawia wiele do życzenia

Suplementy są również trudne dla naszych ciał, aby się rozerwać i używać, co utrudnia uzyskanie pełnego uderzenia z witamin i minerałów, które zawierają. I odwrotnie, poprzez spożywanie dużej ilości pożywnych pokarmów, aby uzyskać równoważne, substancje odżywcze będą łatwiejsze w organizmie do przetwarzania i wykorzystywania, a mniej prawdopodobne, że zostaną zmarnowane. Zajmujemy się również przetwarzaniem składników odżywczych w ciągu dnia, kiedy otrzymujemy je z pożywienia, a nie po prostu je od podejścia “jeden dzień”.

Wiele z dostępnych obecnie suplementów uzupełnia wypełniaczy i spoiwa, a także powłok na tabletkach. Są to produkty, których organizm nie potrzebuje i nie będzie używany. Niektórzy uważają, że są uczuleni na barwniki i wypełniacze stosowane w pigułkach witaminowych. Jednak organizm wykorzystuje włókno, które wiąże owoce i warzywa. Często “skóra” warzyw, podobnie jak ziemniaki, jest najbardziej pożywną częścią. Ponadto czasami witaminy i suplementy mineralne mogą zasmakować nasze żołądki, co jeszcze bardziej utrudnia ich następny dzień. W wielu przypadkach łączenie suplementów może skutecznie przeciwdziałać ich skuteczności i może powodować zaburzenia żołądkowe, jeśli chodzi o smak i zapach niektórych suplementów. Z drugiej strony, wiele owoców i warzyw zwiększa smak pożywnego posiłku i ich trawienie włóknami. Jeśli chcesz, aby schudnąć, jedzenie świeżych potraw jest niezbędne do planu utraty wagi. Również jedzenie świeżych owoców i warzyw pomaga włosom, skórze i zębom pozostać atrakcyjnym i zdrowym. A kiedy o tym myślisz, owoce i warzywa są oryginalnymi “do jedzenia”. Łatwo złapać pomarańczowy, jabłkowy, bananowy, winogronowy lub szybko wrzucić kilka warzyw razem, aby sałatka mogła zabrać się do pracy.

Więc kiedy szukasz dobrze wyważonego, zdrowego i niezawodnego odżywiania, nie docieraj do butelki. Osiągnij jedzenie!

lil kim

Links